Pro koho je Office 365?

Posted on Kvě 30, 2016 in Office 365
  1. Používáte Office a uvažujete o zlepšení možností pro týmovou spolupráci?
  2. Rozbíháte novou firmu, potřebujete email a děsí vás náklady na nákup licencí  Office?
  3. Máte starší verzi Office, potřebujete přejít na aktuální verzi a když jste vašemu finančnímu řediteli předložili kalkulaci nákladů na nákup licencí, tak ho odvezla záchranka?

Pokud jste na některou z těchto otázek odpověděli ano, tak je pro vás řešením Office 365.

 

Co je vlastně Office 365?

Setkávám se s tím, že mnozí uživatelé ho vnímají jako jiný způsob platby za licence wordu, excelu a powerpointu.  Ale to je pouze část pravdy. Office 365 je balík služeb, jejichž součástí mohou být i licence wordu, excelu a powerpointu, ale i mnoho dalších služeb.  Co všechno v balíku bude určujete výběrem cenového plánu. Po celou dobu využívání služby máte vždy k dispozici  nejnovější verzi produktů Office. V případě plánů, které zahrnují plné licence pro instalaci na PC nebo Mac může každý uživatel instalovat a používat tyto licence až na 5 PC, 5 telefonů a 5 tabletů.

Když se budeme soustředit pouze na plány pro firmy, je jich celkem 7:

Business Essential – online verze produktů Office, email, Skype for Business a 1TB prostoru pro ukládání a sdílení soborů

Business – plná verze Office pro instalaci na PC nebo Mac, Office pro telefony a tablety, 1TB úložiště pro ukládání a sdílení souborů. Email není v tomto plánu obsažen.

Business Premium – zahrnuje všechny funkce plánů Business Essential a Business

 

Součástí následujících plánů jsou, kromě jiného, pokročilé funkce pro správu,  řízení přístupových práv a zabezpečení dat.

ProPlus – plná verze Office pro instalaci na PC nebo Mac, Office pro telefony a tablety, 1TB úložiště pro ukládání a sdílení souborů, funkce BI v Excelu. Email není v tomto plánu obsažen.

Enterprise E1 – online verze aplikací Office, email s 50GB mailboxem, 1TB pro ukládání a sdílení souborů, Skype for Business, možnost vytváření týmových webů na platformě Sharepoint Online, podniková sociální síť Yammer, podnikový videoportál

Enterprise E3 – zahrnuje funkce plánů ProPlus a Enterprise E1 a doplňuje funkce pro dodržování předpisů, ochranu informací a hlasovou poštu

Enterprise E5 – stejné funkce jako plán E3, doplněné o pokročilé funkce Skype for Business pro online schůzky a hlasové hovory a pokročilé zabezpečení před internetovými útoky.

 

V dalších článcích si postupně rozebereme jednotlivé funkce a možnosti jejich využití pro podporu vašeho businessu.