Planner – nová služba v Office 365

Posted on Čvn 7, 2016 in Novinky, Office 365

Jednou z výhod Office 365 je, že Microsoft průběžně vylepšuje a doplňuje nové funkcionality. Od dnešního dne přibyla nová služba Planner. Postupně ji, během několika týdnů, dostanou, jako sočást svého předplatného, všichni uživatelů plánů Office 365 Enterprise E1–E5, Business Essentials, Premium a Education.

O co se vlastně jedná?

Planner poskytuje zajímavý prostor pro řízení úkolů na úrovni týmů a jednoduchým projektů. V rámci funkcionality Groups vytvoříte pro každý projekt prostor, který obsahuje kalendář, sdílené úložiště, emailovou schránku a OneNote sešit. V Planneru potom můžete definovat úkoly, přířazovat je jednotlivým uživatelům, sledovat jejich plnění. Úkol pro člena týmu můžete také propojit s konkrétním dokumentem.

Na přehledném Dashboardu je graficky zobrazen stav plnění jednotlivých úkolů.

Cílem Planneru není nahradit aplikaci Project pro řízení komplexních projektů, ale poskytnout uživatelsky příjemný nástroj pro řízení týmů a menších projektů v organizaci.

Než si budete moci vyzkoušet Planner v rámci svého předplatného, můžtete se podívat na video (v angličtině), které ukazuje jeho základní možnosti.